آیا آقایان هم به کرم ضدآفتاب نیازی دارند؟
بله تمامی افراد که در معرض نور خورشید قر ار میگیرند نیاز به ضدآفتاب دارند.

به لحاظ بافتی پوست مردان نسبت به زنان از کلاژن و الاستین بیشتری برخوردار است و مردان پوست ضخیم تری دارند غدد چربی در پوست مردان بیشتر از زنان بوده در نتیجه مردان پوست چرب تری دارند.
بنابراین مراقبت های پوستی در مردان نسبت به زنان اندکی تفاوت دارد و مردان هم مانند خانم ها باید برای داشتن پوست سالم و صاف و جلوگیری از پیری زودرس پوست توصیه های پوستی را جدی گرفته و رعایت کنند.


کوچک و بزرگ هم ندارد. در هر سنی و با هر جنسیتی که باشید، نه‌تنها به‌ خاطر جوان نگه‌داشتن پوستتان، که برای پیشگیری از سرطانی شدنش هم باید دست به دامان کرم‌های ضدآفتاب شوید. موضوع فقط لکه‌های روی پوست یا خال‌خالی شدنش نیست.
متخصصان تردیدی ندارند که ساعت‌ها زیر آفتاب ماندن، آن هم بدون استفاده از کرم ‌ضدآفتاب، احتمال ابتلا به سرطان مهلک پوست را بالا می‌برد.
مردان هم حتی در زمستان هنگام خروج از خانه ،پیاده روی و یا سر کار از ضدآفتاب برای پوست خود استفاده نمایند البته باید از کرم ضد آفتاب مناسب پوست خود استفاده کنند.
ضدآفتاب فقط برای قدم زدن در ساحل دریا و ورزش در فضای باز نیست. در معرض نور خورشید قرار گرفتن هرطوری که باشد، مانند وقتی که در ایستگاه اتوبوس منتظر هستید یا در خیابان قدم می‌زنید، باعث آسیب به پوست می‌شود.
بتا آلانین چیست؟